2017-06-21
Tarptautinė menininkų rezidencija DAR birželio mėnesio programą užbaigs koncertais
Birželio mėnesį rezidencijoje dalyvavo menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Italijos ir Vokietijos. Rezidentai vedė muzikos atlikimui, grojimo skirtingais instrumentais, o taip pat ir dailei skirtas kūrybines dirbtuves, o birželio 22 ir 23 dienomis surengs savo kūrybos pristatymo koncertus Druskininkuose.

Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, remia Italijos kultūros institutas Vilniuje, Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.

Birželio 22 d. | Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka | 17.00
Druskininkų meno rezidencijos menininkų bendras pasirodymas

Koncerte išgirsite bendrą DAR rezidentų pasirodymą, kuriame susilies skirtingi garso išgavimo būdai, elektronika ir akustiniai muzikos instrumentai, Druskininkų apylinkėse įrašyti garsai ir čia pat vietoje atsirandanti improvizacija.

Dalyvaus: Marius Salynas (Lietuva), Marta Zapparoli (Italija/Vokietija), Katariin Raska (Estija), Riho Kall (Estija), Simone Berrini (Italija). Įėjimas laisvas.

Birželio 23 d. | M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus | 16.00
Weld Mignon (Antanas Dombrovskis ir Gailė Griciūtė) ir Platon Buravitsky koncertas

Platon Buravicky (Latvija) yra šiuolaikinės muzikos kūrėjas, improvizacinės muzikos atlikėjas ir pianistas. Kompozicijos jis mokėsi Latvijos Jāzepo Vītolo muzikos akademijoje pas Pēterį Vaską ir Selgą Mencę. Jo kūryba neapsiriboja tik kamerine ir simfonine muzika, elektroakustinė muzika taip pat užimą svarbią vietą jo repertuare. Jis kuria konkrečiąją, taip pat garso sinteze, virtualiais garso modifikavimo būdais ir algoritmais besiremiančią muziką.

Koncerto programoje skambės P. Buravicky anksčiau sukurti kūriniai ir naujų, Druskininkų meno rezidencijoje sukurtų kūrinių premjeros.

Antano Dombrovskio ir Gailės Griciūtės Weld Mignon duetas susikūrė 2014 metais. Tai bendras bandymas praplėsti galimybes ir tikimybes, nuolatinis garsų ieškojimas ir komunikacija. Duetas koncertavo Counterflows festivalyje Glasge, Škotijoje, Construction festivalyje Dnepropetrovske, taip pat Odesoje, Ukrainoje ir festivaliuose bei koncertuose Ukmergėje, Plungėje, Jonavoje ir Vilniuje, Lietuvoje.

Gailė Griciūtė – pianistė ir kompozitorė, baigusi klasikinio fortepijono studijas Suomijoje ir kompozicijos studijas Lietuvoje. Menininkė dalyvauja tarptautiniuose eksperimentinės muzikos festivaliuose bei projektuose Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Japonijoje, Butano Karalystėje ir Lietuvoje.

Antanas Dombrovskis – muzikos kūrėjas, nuolatos ieškantis naujų garsų, kurių skambesys būtų kuo mažiau panašus į standartinius instrumentus. Menininkas kuria eksperimentinę elektroninę muziką, kurioje susimaišo daugybė žanrų ir koncepcijų. Antanas yra solinių („Gana2”) ir jungtinių („Betoniniai triušiai”, „Tiese”, „Twentytwentyne”) projektų narys.

Koncerte Druskininkuose duetas Weld Mignon pristatys naują, lyg šiol negirdėtą programą, kurios dalį sukūrė Druskininkų meno rezidencijoje. Įėjimas laisvas.

DAR inf.


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f