2017-07-31
Klaipėdoje – kompozitoriaus Jono Jurkūno džiazo oratorijos premjera
Renginio afišos fragmentas
Klaipėdos miesto gimimo dieną, rugpjūčio 1-ąją, prasidės tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Pirmoji ambicingiausio per visą dvidešimtmetį festivalio scenoje - J. Jurkūno džiazo oratorija „Pamario giesmės“, atskleisianti Klaipėdos miesto istorijos išskirtinumą per pamario krašto sakmes, mitus, tautosakos motyvus.

Kaip kad gyvybės imtasi iš vandens, taip iš pajūrio, pamario krašto sakmių ir mitų užuominų, įkoduotų tautosakon ir jos motyvais išsiskleisiančių poezijoje, dėliojosi kūrinio dramaturginė linija. Kūrinys sieks priešistorę bei istorijos pradmenis, gentinį, „vikinginį“ mūsų laiką; jame taip pat sugrumės istorinės šio Lietuvos krašto kovos už būvį – nuo atsparos abiejų ordinų gniaužtuose iki Klaipėdos sukilimo. „Pamario giesmėse“ atsispindės ir miesto savasties paieškų laikas, ir neblėstanti viltis, kad jūra atveria pasaulį. Lietuvai, jūrų valstybei.

Oratorijos skambesys apjungs krašto tradiciją ir dabartį, skirtingus muzikos žanrus. Joje bus naudojami skaitovų ir teksto generavimo algoritmų (skaitovų-robotų) įkalbėti kuršininkų, ir lietuvininkų kalbos paminklų fragmentai.

„Oratorija turėtų tapti tiltu tarp skirtingų teritorijų - simfoninio orkestro skambesio ir džiazo, per Mažosios Lietuvos tautosakos ir kalbos paminklus. Chorų, solistų ir skaitovų tekstuose bus naudojamos pamario sakmių ištraukos, mokslinių tekstų apie šį kraštą detalės. Taip pat naudojami ankstyviausi Mažosios Lietuvos kalbos „archeologiniai” paminklai - kuršininkų kalbos paminklas - Venkerio lapas ir Wolfenbiittelio postilė“ – teigia kompozitorius Jonas Jurkūnas.

Džiazo oratorijos „Pamario giesmės“ premjera rugpjūčio 1 d., antradienį, 22 val. Teatro aikštėje. Atlikėjai: Mykolas Bazaras (bosinė gitara), Motiejus Bazaras (klavišiniai), Gediminas Bazaras (mušamieji), Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Mindaugas Vadoklis (trimitas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, vaikų operos studijos choras, Kauno miesto simfoninis orkestras, choras „Brevis“. Dirigentas Vladimiras Konstantinovas. Renginys nemokamas.

KVMT inf.


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f