2017-08-22
Paežerių dvaro festivalyje - Zitos Bružaitės kūrybos vakaras
Zita Bružaitė. Foto: Liutauras Paškevičius
Dešimtasis Paežerių dvaro festivalis kviečia atsisveikinti su vasara ir pasitikti rudenį. Toks nostalgiškas sezonų virsmas bus įprasmintas kamerinės muzikos koncertais. Jaukų Paežerių dvaro ansamblį užlies muzika, pasakojanti istorijas, betarpiškai kalbanti su publika ir sieks nors trumpam tapti skambančia dvaro architektūros dalimi. Rugsėjo 1 d., penktadienį, 18.00 val. Paežerių dvaro rūmuose įvyks kompozitorės Zitos Bružaitės kūrybos vakaras „Tu esi kelias“.
„Tu esi kelias“ vadinasi ir naujasis Zitos Bružaitės kūrinys, kuris bus atliekamas visų koncerto dalyvių: Simonos Liamo (sopranas), Ugniaus Dičiūno (obojus) ir Styginių kvarteto „Chordos“ narių Ievos Sipaitytės (I smuikas), Lauros Uznytės (II smuikas), Roberto Bliškevičiaus (altas), Vitos Šiugždinienės (violončelė). 

Artimiau susipažinus su Zitos Bružaitės muzikiniu pasauliu ir praleidžiant gausybę faktų apie Lietuvos bei užsienio festivaliuose, koncertuose jos skambančią muziką, įrašus, bendrystę su atlikėjais ar apdovanojimus ir t.t., galime įžvelgti kompozitorei būdingas savybes, kurios telkia nuolat klausyti ir sugrįžti prie jos muzikos: miniatiūros meistrė, derinanti romantinę stilistiką su šiuolaikine muzikos kalba, vis naujai perkuriamais lietuvių tradicinės muzikos klodais, džiazo harmonijomis ir ritmais. Vitališkumą keičia ostinatinė ramybė, nesibaigiančios sekvencijos, asketiški viduramžių sąskambiai ir modalika – įvairų, kaleidoskopiškai spalvingą, žaismingą bei emociškai gilų dabarties estetikos skambesį. Šiandien nebūtų galima sutartinai išvesti vieno vardiklio, kuris būtų Zitos Bružaitės muzikinės kūrybos vizitinė kortelė, nes vieniems jos kūryba asocijuojasi su nemirtinga operėle – parodija „Grybų karas ir taika“, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre gyvuojančia jau 16 metų; kitam – Zita Bružaitė – hito „Elegija“ ar kitos solinės, chorinės dainos, kamerinės miniatiūros, solidžių kūrinių didelėms sudėtims autorė; dar kitam – kompozitorė, kurios muzikai būdingi šviesūs, nebūtinai su akademine muzika besipinantys tonai. Todėl daugelis klausytojų, atlikėjų ir pažįstančių Zitos Bružaitės muzikos stilių būtų teisūs sakydami, kad jos muzika yra tiesiog demokratiška, draugiška, plačiai atverianti duris kiekvienam klausytojui. Joje, anot autorės, galite atrasti savo gyvenimo istorijas, kelio atkarpas, išmargintas atradimais, netektimis, gyvenimo džiaugsmu bei nuostaba ar begaliniu ilgesiu... Galbūt todėl koncertas pavadintas Zitos Bružaitės naujo kūrinio vardu, kuris yra viduramžių giesmės Tu es via, atitikmuo.

Vakaro programa atspindės minėtą įvairovę: nuo giesmės iki dainos, nuo rimties iki pramogos, nuo vaikiškos ar lietuviškos iki moderniai skambančios gaidos, kurią būtinai vainikuos maža staigmena.

Koncerte taip pat dalyvaus kompozitorius Antanas Jasenka – reikšmingų elektroninių, elektroakustinių ir muzikinių darbų teatrui autorius. Antanas ir Zita buvo vieno kurso kompozicijos studijų bičiuliai, todėl koncerte skambančią muziką palydės jų pokalbiai apie kūrybą, kūrinius ar tiesiog – apie gyvenimą.

Bilietus platina BILIETAI LT, juos galima įsigyti ir Paežerių dvare!

Daugiau apie festivalį: www.paezeriufestivalis.lt

Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f