2017-09-25
Šv. Jokūbo festivalyje griaudėjo ovacijos V. Augustinui ir chorui „Vilnius“
Vaclovas Augustinas. Foto: D. Matvejevas
Saulėtą sekmadienį Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią nutvieskė dar šviesesni muzikos garsai. Čia nuskambėjo išskirtinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalio koncertas – choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) parengė autorinį Vaclovo Augustino koncertą „... dėkui Tau už Tavo dovanas“, kuriame kolektyvui dirigavo pats kompozitorius.

Tai iki šiol neabejotinai didžiausio populiarumo susilaukęs Šv. Jokūbo festivalio renginys. Į Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią klausytojai pradėjo plūsti dar likus geram pusvalandžiui iki koncerto, o jam prasidėjus, nemažai daliai publikos teko muzika mėgautis stovint. Tokį didžiulį susidomėjimą koncertu lėmė ir nemažas V. Augustino kūrybos gerbėjų ratas. Savo kompozicijose tradiciją derinantis su modernaus skambesio atbalsiais, kuriantis darniai skambančią, gilių emocijų persmelktą ir didingo choro skambesio galimybes įtaigiai atskleidžiančią muziką, kompozitorius ne veltui nuolat sulaukia puikaus savo kūrybos įvertinimo. V. Augustino muziką yra pamėgę ir klausytojai, ir chorai, mielai įtraukiantys kūrinius į savo repertuarus; kūrėjo autoritetą liudija ir tai, jog jo kompozicijos neretai būna įtrauktos kaip privalomos atlikti chorų konkursuose, o pačiam V. Augustinui dažnai tenka užimti įvairių choro kompozicijos konkursų žiuri nario pareigas.

Choras „Vilnius“, dir. V. Augustinas. Foto: D. MatvejevasKoncerte skambėjo septyni V. Augustino sakralinės muzikos kūriniai, tarp jų – populiarusis, džiugus “Cantate Domino“ („Giedame Viešpačiui“), tarp atsisveikinimo ilgesio ir praradimo skausmo balansuojantys „Priesakai sūnui“ pagal M. K. Oginskio tekstus išvykstančiam sūnui, pagal Šv. Augustino tekstus parašyti “Put such a madness away far from me, O Lord“ („Atitolink nuo manęs šią beprotybę, Viešpatie“), “Iam te solum amo“ („Tave vieną myliu“) ir vienas naujausių kompozitoriaus kūrinių “Great art thou, o Lord“ („Šlovė Tau, Viešpatie“) .

Ypatingą dėmesį lietuvių kompozitorių kūrybai savo veikloje skiriantis choras „Vilnius“ ir šį kartą nepaliko abejingų. Profesionalumu ir aukšta atlikimo kultūra garsėjantis kolektyvas V. Augustino kūrinius atliko išties meistriškai ir subtiliai, o choro skambesys puikiai subalansuotas bažnyčios erdvei: joje kūriniai skleidėsi skambiai ir darniai, dėl itin muzikalaus atlikimo nepalikdami abejingų.

„Be galo džiaugiamės įvykusiu choro „Vilnius“ ir V. Augustino bendradarbiavimu: kas kitas, jei ne pats autorius, geriausiai žino kūrinių subtiliausius niuansus ir gali įtaigiausiai atskleisti jų grožį? Po renginio sulaukėme gražių, jaudinančių atsiliepimų. Manau, kad V. Augustinas dar ne kartą taps mūsų choro svečiu“, – sako choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas.

Kitas VII tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertas pradžiugins Alytaus miesto gyventojus ir svečius: jau šį trečiadienį, rugsėjo 27 d., choras „Vilnius“ Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje atliks programą „Angelų giesmės“, kurioje skambės taip pat ir V. Augustino kūriniai.

Į Vilnių festivalis sugrįžta spalio 1 d., sekmadienį, pristatydamas festivalio svečius – chorą „Ąžuoliukas“ ir Trakų fanfarinį orkestrą, kurie šalia užsienio kompozitorių kūrinių atliks ir Vytauto Miškinio kompozicijas.


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f