2017-10-18
Kompozitorių namuose Maskvoje – Arvydo Malcio autorinis koncertas
Arvydas Malcys. Foto: Laurynas Malcys

2017 m. spalio 26 d. Maskvoje kompozitorių namų salėje rengiamas autorinis Arvydo Malcio vakaras. Koncerte skambės net penki Lietuvos kompozitoriaus opusai: „Perskelta tyla“, Koncertas akordeonui ir styginių orkestrui, „Sniegynų hiacintas“, Koncertas klarnetui ir kameriniam orkestrui, „Paukščių takas“. Kūrinius atliks žymus atlikėjai, tarptautinių konkursų laureatai: Marija Vlasova (akordeonas), Valentin Uriupin (klarnetas), Rusijos valstybinis simfoninis orkestras „Novaja Rossija“ (meno vadovas ir dirigentas Jurijus Bašmetas), dirigentas Freddy Kadena.

Arvydą Malcį su orkestru „Novaja Rossija“ sieja ilgametė draugystė, orkestras yra užsakęs ir atlikęs keletą kompozicijų. Valentinas Uriupinas yra šiuo metu vienas geriausių Rusijos klarnetininkų ir dirigentų, o Marija Vlasova yra viena ryškiausių savo šalies jaunosios kartos akordeonisčių.

A. Malcio muzika yra žinoma ir mėgiama Rusijoje. Jo opusai skambėjo festivaliuose „Aktualios muzikos galerija“ (2011), Kremliaus kalėdiniame festivalyje (2007), šiuolaikinės muzikos festivalyje „Maskvos ruduo“ (2014, 2015), Sočio tarptautiniame menų festivalyje (2015, 2016), Jurijaus Bašmeto festivalyje (2013), šiuolaikinės muzikos festivalyje „Europa-Azija“ Kazanėje (2009). Kamerinis orkestras „Maskvos solistai“ užsakė ir atliko Koncertą smuikui, altui ir kameriniam orkestrui (solistai J. Bašmetas, altas, A. Bajeva, smuikas). Kremliaus kamerinis orkestras į savo repertuarą yra įtraukęs keletą kūrinių, kuriuos atliko ir gastrolėse po JAV (keli atlikimai įvyko ir garsiojoje „Carnegy Hall“ Niujorke). Kompozitoriaus kamerinė muzika dažnai skamba Maskvos filharmonijos kamerinėje salėje, taip pat dešimtyje kitų Rusijos miestų.

Tarp Arvydo Malcio kūrybos partnerių yra daug garsių Rusijos atlikėjų: Jurijus Bašmetas, Denisas Šapovalovas, Borisas Andrianovas, Aleksandras Rammas, Alena Baeva, Marija Fedotova, Mstislavas Rostropovičius, Miša Rachlevskij, Fiodoras Ledniovas, Denisas Vlasenka.

Koncertą organizuoja Maskvos kompozitorių sąjunga, bendradarbiaudama su LR ambasada Rusijos Federacijoje.

Organizatorių inf.

 


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f