2017-11-06
Lietuviškai muzikai skirtas Lietuvos kamerinio orkestro koncertas
Dirigentė A. Čepaitė. Organizatorių nuotr.
2017 m. lapkričio 8 d. 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje rengiamas Lietuvos kamerinio orkestro koncertas - naujo CD pristatymas. Jo programoje - Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų, kompozitorių  Broniaus Kutavičiaus, Osvaldo Balakausko, Jurgio Juozapaičio ir Algirdo Martinaičio kūriniai.

„Muzika kameriniam orkestrui“ – ką tik pasirodžiusi Lietuvos kamerinio orkestro (vadovas Sergejus Krylovas) kompaktinė plokštelė. Ji išsiskiria ypatingu turiniu – čia įrašyti iškiliausių lietuvių autorių, dariusių didžiulę įtaką mūsų dabarties muzikos raidai, kūriniai. Bronius Kutavičius yra lietuviško muzikinio modernizmo šauklys, dar XX a. 7–8-uoju dešimtmečiais už sovietų „geležinės uždangos“ pažadinęs ne tik muzikinės savivokos, bet ir kultūrinio (netgi politinio) atgimimo bangą. Osvaldas Balakauskas, kaip vakarietiškojo modernumo simbolis, ypač po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, tapo svarbiausiu naujosios stilistikos autoritetu. Algirdas Martinaitis yra akylas dvasinio visuomenės gyvenimo stebėtojas, išradingai pasitelkiantis įvairiausius stilistinius skolinius, sau artimos praeities bei dabarties muzikos aliuzijas, nepamirštantis ir savo kultūrinio identiteto dalykų. Koncerte, skirtame naujos plokštelės sutikimui, skambės ne tik joje įrašyti minėtų autorių kūriniai, bet ir Jurgio Juozapaičio, šiemet švenčiančio 75-metį, opusas. 2015 m. festivalyje „Gaida“ pirmą kartą atliktas J. Juozapaičio Koncertas altui ir styginių orkestrui „Viola vs Violence“ tarsi simbolizuoja šiuolaikinį pasaulį. Viola – altas, gėlė – žmogus, bandantis išgyventi bet kokia kaina, kad ir kur būtų – stepių platybėse, dykumoje ar jūros apsuptyje.

Plokštelėje ir koncerte skambančius kūrinius diriguoja jaunosios kartos lietuvių dirigentė Adrija Čepaitė, išsiskirianti turtinga bei įvairialype kūrybine veikla. Baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijas tęsė Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete Grace (Austrija). Ypatingą vietą A. Čepaitės veikloje užima grigališkasis choralas ir senoji muzika. Dirigentė yra 2011 m. susikūrusio ansamblio „Graces & Voices“ bendra įkūrėja, su juo aktyviai koncertuoja Europoje, o ansamblio išleista kompaktinė plokštelė žurnalo „Pizzicato“ pripažinta geriausia metų CD senosios muzikos kategorijoje, taip pat pelnė „International Classical Music Awards“ nominaciją (2013 m.). A. Čepaitė, kaip dirigentė, bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, semiasi patirties kituose Europos šalių orkestruose.

Programa
BRONIUS KUTAVIČIUS – „Dzūkiškos variacijos“ kameriniam orkestrui
OSVALDAS BALAKAUSKAS – Koncertas obojui, klavesinui ir styginiams
JURGIS JUOZAPAITIS – Koncertas altui ir styginiams „Viola vs Violence“
ALGIRDAS MARTINAITIS – „Musikalisches Opfer“ („Muzikinė auka“) tenorui, fleitai, obojui ir kameriniam orkestrui

Atlikėjai
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas Sergej Krylov)

Solistai:
ROBERTAS BEINARIS (obojus)
VALENTINAS GELGOTAS (fleita)
JURGIS JUOZAPAITIS (altas)
EUGENIJUS PAŠKEVIČIUS (obojus)
GIOVANNI DA SILVA (tenoras)
VAIVA EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ (klavesinas)

Dirigentė ADRIJA ČEPAITĖ

LNF inf.

 


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f