2017-12-04
Talino kino festivalyje geriausiu kompozitoriumi pripažintas Martynas Bialobžeskis
Martynas Bialobžeskis. Festivalio organizatorių nuotr.
Šeštadienį pasibaigė vienintelis Baltijos šalyse A klasei priskiriamas kino festivalis „Talino juodosios naktys“. Tarp paskelbtų laureatų buvo ir lietuvių. Geriausiu kompozitoriumi pripažintas Martynas Bialobžeskis už muziką filmui „Žudikas“/ „Mergelė“/ „Šešėlis“ („Mehetapja“/ „Süütu“ /“ Vari“), kurį režisavo estas S.Keedusas.

Taline vykusiame festivalyje prieš kelias dienas dėmesio ir garbės sulaukė ir lietuvių režisierius Tomas Vengris, kurio šiuo metu kuriamas filmas „Tėvynė“ sulaukė ne tik garbės bei aplodismentų, bet ir piniginės premijos – 3000 eurų. Filmas nugalėtoju tapo Talino kino festivalio industrinėje programoje „Baltic Event“, skirtoje šiuo metu kuriamiems filmams.

Talino juodųjų naktų kino festivalis vyko lapkričio 17-gruodžio 3 d. Jame parodyta per 2000 filmų. Čia buvo rodytos ir lietuvių kino juostos: Eglės Mikulionytės „Stebuklas“ ir Arūno Matelio „Nuostabieji lūzeriai“. Tiesa, šie filmai rodyti ne konkursinėse programose ir į apdovanojimus nepretendavo.

1-ojo Talino Juodųjų naktų kino festivalio laureatai:

Didysis prizas už geriausią filmą (10 tūkst. eurų premija) atiteko filmui „Naktinis įvykis“ („Tunku Kyrsyk“), kurį režisavo Temirbekas Birnazarovas (Kirgiztanas).

Geriausiu režisieriumi paskelbtas ir 5000 eurų premija apdovanotas Ju-hyoung Lee (Pietų Korėja) už filmą „Ekskavatorius“ („Pokeulein“).

Geriausiais operatoriais (1000 eurų premija) pripažinti Erikas Põllumaa ir Ivaras Taimas, nufilmavę juostą „Žudikas“/ „Mergelė“/ „Šešėlis“ („Mehetapja“/ „Süütu“ /“ Vari“). Filmą režisavo estas Sulevas Keedusas. Prie šios juosto prisidėjo ir Lietuva. Muziką sukūrė Martynas Bialobžeskis. Juostą prodiusavo ir Rasos Miškinytės vadovaujama kompanija „Era Films“.

Geriausiais scenaristais pripažinti Barisas Bicakci ir Pelinas Esmeras, sukūrę scenarijų turko Pelino Esmero juostai „Šis tas naudingo“ („Ise Yarar Bir Sey“).

Geriausia aktore pripažinta Barbara Auer, suvaidinusi filme „Vakuumas“, kurį režisavo Christine Repond.

Geriausiu aktoriumi išrinktas Rhysas Ifansas, atlikęs vaidmenį filme „Dominavimas“ („Dominion“), kurį režisavo JAV režisierius Stevenas Bernsteinas.

Geriausiu kompozitoriumi pripažintas Martynas Bialobžeskis už muziką filmui „Žudikas“/ „Mergelė“/ „Šešėlis“ („Mehetapja“/ „Süütu“/“ Vari“), kurį režisavo S. Keedusas.

Geriausiu debiutiniu filmu pripažinta ir 5000 eurų premija apdovanota juosta „Įvairios lietaus formos“ („1000 Arten, den Regen zu beschreiben“), kurį režisavo vokietė Isabel Prahl.

Specialusis žiuri prizas už režisūrą skirtas Clarai Laperrousaz ir Laurai Laperrousaz už filmą „Sunbeat“ („Soleil Battant“).

Specialusis žiuri pirzas už aktorių ansamblį skirtas filmui „Vestuvės“ („Martesa“), kurį režisavo Blerta Zeqiri (Kosovas, Albania).

Geriausiu estų filmu pripažintas ir 3200 eurų premija apdovanotas „Lapkritis“, kurį režisavo estų režisierius Raineris Sarnetas. Filmą kūrė Estija, Olandija, Lenkija.

Tarptautinės kino kritikų žiuri FIPRESCI prizas skirtas filmui „Vestuvės“.

Publika geriausiu filmu išrinko juostą „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“, kurį režisavo Mike'as van Diemas (Olandija).

Šaltinis: lrytas.lt


Grįžti
http://www.mic.lthttp://www.srtfondas.lt/http://www.latga.lthttp://www.bernardinai.lthttp://www.muzikusajunga.lthttp://www.koncertusale.lt
f